Galaktyka Imprez:

WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W PURDZIE

  • Kopernik TV
  • TELEWIZJA GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W PURDZIE

Wielomilionowe plany gminy Jedwabno

GMINA JEDWABNO
Nowy stadion, droga oraz bloki mieszkalne. Oto plany na rozwój gminy Jedwabno.

Władze gminy Jedwabno nie spoczywają na laurach i stale szukają pomysłów na rozwój swojej małej ojczyzny. Kolejną ważną, wielomilionową inwestycją w gminie ma być modernizacja i przebudowa stadionu gminnego w Jedwabnie. Jednym z powodów tej decyzji jest coraz mniejsza aktywność sportowa lokalnej drużyny Zryw Jedwabno i chęć nadania stadionowi nowego życia. Stadion jest również gospodarzem wielu innych ważnych wydarzeń. Już w najbliższym czasie odbędzie się tu mecz z Drużyną Wielkich Serc, mecz zespołów młodzieżowych Polski i Ukrainy, a 15 sierpnia na stadionie odbędą się dożynki powiatowe, w trakcie których wystąpią zespoły Enej i Bad Boys Blue. „Tak naprawdę modernizacja stadionu oznacza nadanie mu nowych możliwości i pewnego rodzaju jego przemodelowaniu w innym kierunku. W naszych koncepcjach jest przede wszystkim wybudowanie na zapleczu stadionu nowego budynku administracyjno-użytkowego. Następnie chcemy tutaj wybudować zarówno miasteczko ruchu drogowego, pump track i kilka jeszcze innych rzeczy” – zapowiada Sławomir Ambroziak, wójt gminy Jedwabno.

Modernizacja stadionu będzie odbywać się etapami i jest możliwa dzięki sprawnemu pozyskiwaniu środków europejskich, między innymi z programu współpracy międzynarodowej Interreg Polska-Litwa, czy programu Południowy Bałtyk.

To jednak nie koniec inwestycji. Wokół stadionu powstanie duży parking, a niedaleko wybudowane zostaną bloki mieszkalne oraz nowa droga. „Dla nas to oznacza nową dzielnicę w Jedwabnie, bo też kawałek dalej, z tyłu powstaną bloki mieszkalne. Żeby te bloki mieszkalne powstały, musimy tam tam też wykonać nową drogę asfaltową, połączyć ją z ulicą Olsztyńską” – mówi wójt Sławomir Ambroziak.

Gmina Jedwabno jest doskonałym przykładem sprawnego pozyskiwania środków z Unii Europejskiej. A wszystko po to, by Jedwabno było miejscem, w którym po prostu chce się żyć.