WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W PURDZIE

  • Kopernik TV
  • TELEWIZJA GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W PURDZIE

Nowe loty - nowe możliwości

PORT LOTNICZY OLSZTYN-MAZURY W SZYMANACH
Port Lotniczy Olsztyn – Mazury wciąż się rozwija. Nowe połączenia w ofercie lotniska to szansa nie tylko na rozwój turystyki, ale i regionalnego biznesu.

Nowe połączenia lotnicze i ich oddziaływanie na lokalny biznes – to tematy poruszane podczas konferencji „Mazury to Biznes”. Sama konferencja pokazuje, że województwo warmińsko-mazurskie jest atrakcyjnym miejscem do inwestowania. „Konferencja dotyczy przede wszystkim spotkań biznesu na Mazurach w konfrontacji do władz samorządowych i lokalnych w rejonie Wielkich Jezior Mazurskich. Konferencja ma na celu przede wszystkim połączenie, powiązanie przedsiębiorców, nawiązanie współpracy gospodarczej pomiędzy przedsiębiorstwami” - mówi organizator konferencji Andrzej Krawczyk.

Port Olsztyn – Mazury jest najmłodszym lotniskiem w Polsce i jedynym w województwie warmińsko-mazurskim. W tej chwili obsługuje loty do Dortmundu, Londynu i Lwowa, jednak w niedalekiej przyszłości pojawi się również nowe połączenie. „Niewątpliwie każde nowe połączenie jest to pozytywna informacja dla biznesu. Są takie połączenia, które z oczywistych względów są bardziej biznesowe, są takie, które są bardziej turystyczne” - przyznaje Mariusz Jachimek, dyrektor ds. siatki połączeń Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury.

Rozwój siatki lotów jest szansą na nowe inwestycje oraz nowe miejsca pracy w regionie. Przekłada się na dynamiczniejszy rozwój turystyki, a rozwój turystyki to potrzeba nowych hoteli, restauracji, oraz obiektów rekreacyjnych. Niezbędna jest przy tym współpraca z samorządowcami.

„Musimy współpracować w zakresie rozbudowy infrastruktury kolejowej i drogowej, w związku z tym bardzo cenną inicjatywą jest przebudowa sieci trakcji kolejowej na trakcję elektryczną, co spowoduje pojawienie się u nas szybkiej kolei, a w związku z tym polepszenie dostępności również samego lotniska z miast w regionie Warmii i Mazur. Projekty, które realizujemy, powodują zainteresowanie operatorów telekomunikacyjnych, rozbudowę bazy światłowodowej, poprawienie przystępności dostępu do Internetu, a zatem i do elektronicznego zakupu biletów lotniczych w całym naszym regionie” - mówi Roman Łożyński, zastępca burmistrza Giżycka. Samo lotnisko zwiększa zaś dostępność Warmii i Mazur. A to przekłada się na rozwój regionu.