WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W PURDZIE

  • Kopernik TV
  • TELEWIZJA GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W PURDZIE

Zgubić kilogramy - i nie zwariować

SZPITAL MIEJSKI OLSZTYN
Skuteczne odchudzanie – to marzenie wielu osób z mniejszą lub większą nadwagą. Szpital Miejski w Olsztynie zna metodę na gubienie zbędnych kilogramów.

Nadwaga to poważny problem współczesnego świata. Niezdrowe jedzenie, brak ruchu, zajadanie stresu… A z drugiej strony – szukanie w Internecie diety-cud, głodówki, czy restrykcyjne ograniczanie pewnych pokarmów, które zwykle kończy się efektem jo-jo i zniechęceniem. Jak więc schudnąć i nie zwariować?

Dowiedzieli się tego uczestnicy Dnia Otwartego na Oddziale Leczenia Otyłości Szpitala Miejskiego w Olsztynie. „Od przeszło dwunastu lat w Miejskim Szpitalu Zespolonym działa Oddział Leczenia Otyłości, który oferuje swoim pacjentom kompleksowe leczenie problemu nadwagi. Przez ten czas przewinęło się przeszło 2,5 tysiąca pacjentów, mamy w związku z tym bardzo bogate doświadczenie jak pomagać, co zrobić, żeby się chciało i jak to należy wykonywać” - przekonuje Marek Ciesielski, koordynator Działu Marketingu Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie.

Sukces gwarantuje przede wszystkim doświadczona i wysoko wykwalifikowana kadra, która bada problem każdego pacjenta, motywuje i indywidualnie dopasowuje terapię. Konsultacje z psychologiem, dietetykiem i fizjoterapeutą mają wspierać skuteczne odchudzanie. „W tej ofercie przede wszystkim stawiamy na naturalny proces odchudzania, to znaczy taki, który wykorzystuje pracę mięśni i dobrą dietę oraz fajną atmosferę, żeby poprzez dobre ćwiczenia i dobrą dietę spalić tkankę tłuszczową, a przy okazji, to co jest istotne, poprawić stan układu krążenia oraz samopoczucie” - informuje fizjoterapeuta Ryszard Wieremiej z Oddziału Leczenia Otyłości Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie.

Pacjenci do dyspozycji mają salę gimnastyczną, siłownię, hydromasaże, profesjonalne urządzenie do badania BMI. Wszystko by podczas trzynastodniowych turnusów  kompleksowo przestawić organizm na tryb „chudnę”, poznając przy okazji zasady zdrowego odżywiania. „Zdarza się, że pacjenci się głodzą, czyli jemy mniej, bo jest właśnie ten stereotyp, ograniczamy, wyrzucamy pieczywo, makarony, ryże, ziemniaki, no bo to nas tuczy. Ale to nie jest prawdą i tworzy się błędne koło, ponieważ odcinamy kalorie, organizm, żeby mieć energię, zaczyna z każdego naszego posiłku magazynować wszystko w postaci tkanki tłuszczowej. Efekt – zamiast mniejszych cyferek na wadze widzimy coraz większe, bo organizm odkłada sobie tkankę tłuszczową” - mówi o najczęstszych błędach Anna Szymska, dietetyk Oddziału Leczenia Otyłości Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie.

Uczestnicy Dnia Otwartego na Oddziale Leczenia Otyłości w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie mieli okazję zwiedzić oddział, wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez fizjoterapeutów, a przede wszystkim zdobyć motywację, by poradzić sobie z nadwagą.